chwytaki i zawiesia

Zawiesia to podciśnieniowe urządzenia chwytne, instalowane na haku dowolnego urządzenia dźwigowego. Wytwornica podciśnienia znajdująca się bezpośrednio na zawiesiu zasilana jest w energię elektryczną dając niskie koszty wytworzenia próżni.

Zawiesia (trawersy) i chwytaki znajdują swoje zastosowanie głównie w transporcie bliskim arkuszy blach do procesów cięcia, gięcia, wypalania lub znakowania, np. transport na wypalarki laserowe, wypalarki plazmowe, waterjet’y. Równie dobrze sprawdzają się także w transporcie szkła i innych detali płaskich. Specjalnie zaprojektowane chwytaki mogą być stosowane do przenoszenia i obracania np. beczek, elementów samochodów, rolek, taśm stalowych i wielu innych.

Główne zalety tych rozwiązań to szerokie spektrum chwytanych ładunków, szybkie mocowanie i odmocowanie ładunku, zwiększenie bezpieczeństwa pracy, obniżenie kosztów (transport 1 tonowej blachy przez 1 osobę) oraz zwiększenie bezpieczeństwa produktu (brak uszkodzeń mechanicznych powierzchni). Zawiesia i chwytaki mogą być dostarczane razem z wciągarką, żurawiem lub suwnicą, co stanowi kompletną aplikację umożliwiającą załadunek towaru.

Podsumowując:
– udźwig do 5000 kg
– niskie koszty eksploatacji
– zwiększenie bezpieczeństwa produktu i bezpieczeństwa pracy