żurawie i suwnice

Rozwiązania konstrukcyjne w postaci kompletnych suwnic, żurawi (słupa z ramieniem) czy pojedynczych profili lub ramion, są dostarczane jako niezależne rozwiązania lub stanowią uzupełniającą część urządzenia jakim jest manipulator lub wciągnik.

Żurawie mogą być kotwione bezpośrednio do podłoża lub w miarę potrzeby dostarczane na płycie mobilnej, dzięki czemu swoim zasięgiem obejmują większy obszar działania. Ich podstawową zaletą jest umożliwienie łatwego i szybkiego transportu ładunków i precyzyjne ich pozycjonowanie w połączeniu z każdą maszyną podnoszącą. Mogą być dostarczane z różnym zasięgiem obrotu ramienia oraz w tak zwanej wersji „double” czyli dwa ramiona obrotowe instalowane na jednym słupie.

Systemy suwnicowe składają się z licznych elementów modułowych co gwarantuje możliwość realizacji indywidualnie dostosowanych wersji oraz wyposażenia. Dzięki zastosowaniu kilku rodzajów stalowych i aluminiowych profili jest możliwe szybkie, pewne i ekonomiczne transportowanie praktycznie wszystkich ładunków nad każdą przestrzenią roboczą i produkcyjną bez konieczności zajmowania tej przestrzeni. Instalacje suwnicowe pozwalają na transport liniowy, powierzchniowy, połączenie od punktu do punktu oraz odcinków rozgałęzionych.

Podsumowując:
– udźwig do 10 ton dla żurawi i do 3,2 ton dla suwnic
– efektywne procesy transportowe
– różnorodność rozwiązań i nieograniczony obszar działania