manipulatory podciśnieniowe

Manipulatory podciśnieniowe to dynamiczne urządzenia do przemieszczania ładunków, gdzie podciśnienie generowane przez pompę próżniową służy do trzymania oraz podnoszenia danego przedmiotu. Do sterowania użyto intuicyjnej manetki oraz w niektórych wersjach dźwigni.

Ładunki mogą być podnoszone na wysokość do 2,5 m a maksymalny udźwig manipulatora to 315 kg. W zależności od potrzeby urządzenie może pracować podwieszone na żurawikach lub suwnicach zapewniając ergonomiczne wykorzystanie stanowiska pracy. „Sercem” manipulatora jest wydajna i niezawodna sucha pompa próżniowa. Jest to niezastąpione narzędzie mające zastosowanie w prawie każdej firmie produkcyjnej, logistycznej czy magazynie.

Manipulatory podciśnieniowe są zazwyczaj stosowane do przenoszenia takich ładunków jak worki, kartony, beczki, wiaderka, skrzynki czy płyty. Głównie możemy je spotkać w szeroko rozumianej branży spożywczej (mleczarstwo, przyprawy, produkcja herbaty czy przemysł mięsny), farmacji, budowniczej, RTV-AGD, tworzyw sztucznych, gumowej, drzewnej, meblarskiej oraz wielu innych.

Podsumowując:
– udźwig: 315 kg
– przenoszenie za pomocą powietrza
– wszechstronność zastosowania